Sharepoint 2010 People Editor karakter sınırı

Merhaba,

Sharepoint People Editor kontrolünü boşluk bırakmadan en fazla 256 karakter yazmanıza izin veriyor. Daha fazlasını yazıldığında Item cannot be more than 256 characters uyarısı çıkıyor. Bana göre user experience’ı düşünerek, sayfanın uzunca bir süre yanıt vermeden beklememesi için yapılmış olsa da, bazı kullanıcılar bu sınırdan memnun olmayabiliyor.

Burada açılan kayıtta güvenlik amaçlı olduğu söylenmiş. Neyse ki bunu engellemek için javascript ile kontrol yapıyorlar. Güvenlik amaçlı yapılan bir kontroller javascript ile olmaz, önce bu konuda anlaşmalıyız Microsoft.

Bu sınırı aşmak ne kadar doğru, ne kadar yanlış, bu bambaşka bir konu, ben kısa bir trick ile bu kontrolü nasıl atlayacağınızı göstereceğim.  entityeditor.js içerisinde belalı değişkenimiz g_MAX_LEN in kontrolü yapılıyor. Bunu herhangi bir document.ready() event’ında değerini değiştirmemiz bizim için yeterli.

 

<script src=”/_layouts/jQuery/jquery-1.8.3.min.js”></script> 
<script language=”ecmascript” type=”text/ecmascript”> 
        function onPageLoad() { 
g_MAX_LEN = 1000; 
        } 
        $(document).ready(onPageLoad); 
</script>

 

Ayrıca Item cannot be more than 256 characters metnini de değiştirmek için EntityEditor_ItemTooLong değişkenini değiştirmeniz gerekiyor. Tuhaf ama 256 değişken içerisinde statik bulunuyor.

 

Meraklısına not: Varsayılan olarak, People Editor kontrolüne en fazla 200 adet kullanıcı ya da grup yazabilirsiniz.  Bana inanmıyorsanız DefaultMaximumEntities ‘e bakın ve değiştirmek için MaximumEntities‘i kullanın.

 

Advertisements

Comment On

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s