Amd Phenom terfisi gerçekleşti

Biraz geç oldu. Vatan bilgisayarı beklememden dolayı heves kırıcı oldu. Ama sonunda oldu. Yeni bilgisayarımı kurdum ve kullanmaya başladım.

İşlemcim ve anakartım o/c ‘a elverişli olduğundan boş duramadım tabii. Multiplier’ı 19a getirerek ciddi bir hız artışı sağladım. 3800MHZ’de serin serin çalışıyoruz bu aralar kendisiyle. Herhangi bir stabilite sorunu yok bu hızda. Dün 20x’e çekip 4000MHZ de çalıştırmaya çok uğraştım ama kararlı kalamıyor sistem. Ya bellek yeterli voltajı alamıyor ya da işlemci. AMD OverDrive programının benchmark testinde 8800 puan alıyoruz şimdilik.

i7 işlemciye sahip insanlarla iletişime geçip skorları karşılaştırmak istiyorum. Alırken overclock ile i7 seviyesine çekebileceğimi okumuştum. Gözlerimle görmek isterim bu gerçekten olacak mı.

Bellekler 800MHZ’de çalışıyor. Tabi dual-core sebebiyle 1600MHZ’deyim. CAS Latency 9 şu an. 8e indirip makine açılacak mı deneyeceğim ama açılmazsa eğer kasayı tekrar açıp bios pilini çıkarmak gibi işlerle uğraşmak 2 gündür parçaları birleştirmekle uğraşan bünyeme zor geliyor.

Advertisements

Comment On

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s